Türkiye'de Yangın Nedenleri

Bir yerleşim bölgesinde yangın sayılarının bilinmesi itfaiye istasyonlarının konuşlandırılması konusunda fikir verir. Yangın nedenlerinin bilinmesi ise yangın koruyucu tedbirlerin alınmasında, yangın algılama ve söndürme sistemlerinin belirlenmesinde yol gösterici olur. Gelişmiş ülkelerde, konutlarda, endüstrim tesislerinde, ticari binalarda, toplanma amaçlı binaların her birisinde yangınların oluş nedenleri analiz edilerek, gerektiğinde yangın önlemlerini yangın nedenlerine göre geliştirilmektedir. Özellikle konutlarda her bir cihazdan oluşan yangın sayıları ayrı ayrı belirtilmekte, yangın sayısının fazla olduğu konularda eğitici programlar hazırlanmaktadır.
Ne yazık ki ülkemizde, ülke genelinde itfaiye ile ilgili bir koordinasyon olmadığından, yıllara göre kaç kişi öldüğü ve yaralandığı konusunda ülke genelinde bir bilgi bulunmamaktadır. Yeterli olmasa da Sivil Savunma Genel Müdürlüğü kapatılmadan önce bazı bilgiler Sivil Savunma Dergisi’nde yayınlanıyordu. Günümüzde sadece bazı illerde, il bazında yeterli olmayan yüzeysel bilgiler yayımlanmaktadır. Son yıllarda İstanbul İtfaiyesi yangın istatistiklerinde ölü ve yaralı sayısı verilmiyor. İstanbul’da yangında kaç kişi hayatını kaybettiğini yayınlanmış istatistiklerde bulmanız mümkün değil. Nedendir bilinmez bir bakıma saklanıyor. Oysa gelişmiş ülkelere bakıldığında öncelikle yangında ölü ve yaralıların kaç kişi olduğunu hangi binada yaralandığını görürsünüz. Böylece insana değer veren ülkeler bu istatistikleri değerlendirerek ölüm ve yaralanmaların sayısını azaltmaya çalışmaktadır.  
 
Ankara yangın söndürme firması olarak bütün içtenliğimizle bu tarz yaşanan olayların olabildiğince azalması için elimizden geleninde fazlasını yapmaya çalışıyoruz.
Uluslararası açıklanan verilerden çıkan sonuçlar doğrultusunda çoğunlukla oluşan yangınların gerekli malzemeler mekanda bulundurulmuş olsa yaşanmayacağı ve Ankara yangın söndürme sistemlerinin önemini bildirmiş oldu.
Ankara yangın söndürme firmaları bu gerekli malzemelerin tedariği , eğitimi için çalışmaktadır.
Ürünlerimiz için >> www.tedbiryanginsondurme.com.tr
 
Oluşan yangınların yüzde 5 i ev aletlerinden oluşan yangınlardır. Ankara yangın söndürme firmaları olarak Davlumbaz söndürme sistemlerini ev için gerekli yangın tüplerini kolayca sizlere ulaştırıyoruz.
Ankara Davlumbaz söndürme sistemi daha fazla bilgi için >> https://www.tedbiryanginsondurme.com.tr/28/166/davlumbaz-sondurme-sistemleri